BETFORCASH - pariuri sportive

ANDREI YANIS: Legia - Stal Sanok sub 1.5 goluri prima repriza (1.70) / 8 unitati

Gif Banners

In mansa tur a sferturilor de finala din Cupa Poloniei, Legia Varsovia primeste vizita celor de la Stal Sanok, o echipa din liga a patra(!) care iata a ajuns in aceasta faza a competitiei.Legia a castigat 8 campionate si 13 cupe de la aparitie, find echipa armatei poloneze."Legionarii" sunt totodata campioana en-titre a acestei competitii, dupa 11 ani de "seceta".Legia a terminat pe 2 in campionat sezonul trecut, loc ocupat de altfel si acum dar se anunta planuri mari.Au investit destul de mult in infrastructura(vor sa tripleze capacitatea stadionului) si in jucatori.Dupa scandalul de anul trecut cu meciurile trucate, doar Lech a tinut fruntea sus in Europa pentru fotbalul polonez, Legia pierzand ambele manse din Cupa UEFA cu FK Moscova.Referindu-ne putin la echipa, jucatorii sunt majoritari polonezi(Iwanski,Giza,Grzelak-cei mai cunoscuti), apoi urmeaza spaniolii(Tito,Descarga) si zimbabwenii(Chinyama,Dickson Choto).In editia 2008-2009 a cupei, echipa din capitala a avut ceva probleme, fiind nevoie de prelungiri pentru a trece de Plock si Jagiellonia.
Sa vorbim putin si despre miniona Stal.Este dovada pura, dupa mine, ca fotbalul polonez e in criza.E o echipa de judet care domina ce-i drept liga in care joaca si care a ajuns in sferturile de finala dupa ce a produs multe surprize(Lodz si Stalowa).Vorbind despre fotbalul polonez, ne intrebam daca parcursul acestei echipe in cupa nu a fost cumva "comandat", uitandu-ne la ce cote a avut in partidele anterioare.Astazi sunt creditati cu sanse infime, iar eu indraznesc sa cred ca vor avea din nou sume importante pariate de partea lor.Cat despre calitatea acestei echipe, e usor sa ne dam seama.Se pare ca varful Wisniewski a intrat in atentia cluburilor de ligi superioare si este liderul echipei.
Chiar daca multi vad o partida fara istoric, eu cred ca nu poti avea niciodata incredere intr-o cota de 1.1 in Polonia.In plus, motivatia jucatorilor Legiei este indoielnica, mai ales ca au meci in campionat peste 3 zile.S-ar putea ca azi sa joace mai multe rezerve in ciuda faptului ca pun pret pe cupa si vor un avantaj linistitor inaintea returului.Mai mult, statistica prezinta o intalnire directa, in 2006, tot in sferturile cupei si Stal Sanok s-a impus cu 2-1(!).Oaspetii se vor apara cu mare inversunare azi si gazdelor le va fi greu sa marcheze chiar daca sunt superiori valoric(starea terenului poate sa ma ajute).Asa vad eu si mizez pe putine goluri in prima repriza.

Miza: 8 unitati
Eventual profit: 5.6 unitati