BETFORCASH - pariuri sportive

ANDREI YANIS: Sporting - Amadora 1 pauza 1 final (1.70) / 8 unitati

Gif Banners

Sporting a intors spectaculos meciul de la Guimaraes si ramane in lupta pentru titlu.Dupa doua goluri marcate in ultimele 10 minute de cuplul Derlei-Liedson, "leii" se afla acum la 4 puncte de Porto.Echipa lui Paulo Bento traverseaza o perioada foarte buna, este neinvinsa de 8 partide si chiar o serie de 5 victorii consecutive.Printre acestea se numara un 0-0 pe Dragao din Porto si un 3-2 cu Benfica, rivalele eterne.Sporting a reusit sa-si mentina vedetele(Moutinho, Veloso, Liedson) si au construit o echipa foarte buna alaturi de cativa tineri de perspectiva.
Amadora pare intr-o situatie total opusa cu echipa din Lisabona, a pierdut 3 meciuri la rand(insa a jucat cu Benfica si Porto) si nu a mai cunoscut succesul de 7 meciuri, de la un 1-0 cu Nacional.Problemele financiare au macinat aceasta echipa de-a lungul timpului, care a fost nevoita sa renunte la jucatorii cei mai buni.Chiar si asa, Estrela este foarte aproape de a scapa de retrogradare si a iesit cu capul sus din semifinalele Cupei.A reusit sa invinga Porto in meciul retur cu 2-1, insa echipa lui Jesualdo Ferreira era aproape calificata si la adapostul unui 3-0 a aliniat echipa a doua.Succesul de miercuri poate fi un plus de moral, dar cu siguranta si unul de oboseala, avand mai putine zile libere la dispozitie decat adversarul de azi.
In tur Sporting s-a impus cu 3-1, iar in ultimii 3 ani toate confruntarile au fost transate de "lei".
Amadora nu a impiedicat pana acum nicio echipa mare si nu joaca nici de dragul performantelor, nici pentru bani.Sporting e in mare lupta pentru titlu si CL.In atare conditii, imi este foarte greu sa cred ca gazdele se vor impiedica azi si mizez ca vor lua un avantaj inca dinainte de pauza.Material bun de combo impreuna cu PSV!

Miza: 8 unitati
Eventual profit: 5.6 unitati