BETFORCASH - pariuri sportive

ROSTICK: Sahtior Donetk - Werder Bremen 1 (2.64) / 10 unitati

Gif Banners

Mi se pare prea mare diferenta de cota intre victoria simpla si calificarea lui Sahtior, mai ales ca la penaltyuri Werder ar fi favorita certa data fiind diferenta de valoare dintre portari. Din acest motiv si datorita faptului ca sunt sigur de victoria in 90 de minute a ucrainienilor merg pe 1 solist. Sahtior a avut un final de sezon senzational si este intr-o forma de zile mari cu sase victorii la rand in campionat, cu succes in semifinala de cupa Ucrainei cu Kievul si cu aceasta calificare convingatoare in finala UEFA. Werder mi se pare mult supraestimata, este o formatie destul de slaba valoric, dovada locul dezastruos ocupat in campionat. In semifinale au avut norocul sa prinda un meci foarte bun la Hamburg insa oricum au fost ocrotiti de zeita Fortuna, nemeritand in opinia mea calificarea. In plus, oaspetii sunt total dependenti de doi jucatori, Diego si Pizzaro. Primul va lipsi iar al doilea nu va fi 100% pus la punct fizic. Nemtii mai au insa multe alte probleme de lot, Hugo Almeida suspendat, Mertesacker accidentat, Baumann incert plus Naldo si Rosenberg sub nivelul lor fizic optim. La Sahtior lipseste doar Hubschman. Lucescu va aborda meciul fara indoiala prudent insa va cauta victoria iar versatilitatea brazilienilor din atac alaturi de apararea dezastruoasa a lui Werder (care mai e si lovita de indisponibilitati in acel compartiment) ma fac sa fiu sigur ca esticii o sa marcheze, chiar de mai multe ori. Werder va suferi mult fara Diego la constructie si ma indoiesc ca va putea sa depaseasca o defensiva de fier, disciplinata si organizata asa cum este cea a lui Sahtior. Ma gandesc la un 2-0, ucrainienii se vor apara bine si vor profita de balbele defensivei adverse, nemtii nu au cum sa reziste 90 de minute fara gol primit.

Miza: 10 unitati
Eventual profit: 16.40 unitati