BETFORCASH - pariuri sportive

ANDREI YANIS: Manchester City - Everton 1 (2.00) / 7 unitati

Gif Banners

Manchester City este considerata la ora actuala una din cele mai bogate echipe din lume dar acest lucru intarzie sa se concretizeze si in clasamentul Premiership.Deocamdata trupa lui Hughes trebuie sa se gandeasca sa scape de zona periculoasa a campionatului si nu la castigarea unor cupe europene.Doar locul 14 cu 18 puncte,iar Hughes trebuie sa faca functionabil mecanismul cat mai curand,tinand cont de valorile individuale pe care le are la dispozitie.Apararea a fost problema pana acum pentru "cetateni",atacul fiind al doilea din liga(30 de goluri marcate).Pentru meciul contra lui Everton de azi vor reveni Micah Richards si Robinho,doua talente reale.Totusi,lista de indisponibili ramane mare pentru City:Gelson, Bojinov, Petrov, Johnson, Garrido, Elano, Sturidge.
Pe teren propriu Manchester a fost foarte oscilanta,4 victorii si 4 infrangeri.
Everton vine pe City of Manchester Stadium cu probleme poate mai mari decat gazdele.Au suferit un soc etapa trecuta pierzand pe teren propriu cu Villa cu 2-3(au egalat in minutul 90 si au pierdut in minutul 92).Insa Everton nu cred ca merita mai mult in acel meci,i-am urmarit si singurele atuuri ale "caramelelor" au fost agresivitatea si fazele fixe(fundasul Lescott a marcat doua goluri).Marea problema a lui Moyes e atacul.Nu are solutii pur si simplu,Vaughan,Yakubu,Saha fiind accidentati.Singurele solutii de atac veritabile sunt tinerii Anichebe si Baxter.Chiar si asa,echipa ocupa un loc 8 respectabil dadator de sperante pentru un loc de Cupa UEFA.
Echipe probabile:CITY:Hart, Zabaleta, Richards, Dunne, Ball, Ireland, Kompany, Robinho, Phillips, Jo, Benjani;EVERTON:Howard, Neville, Lescott, Yobo, Baines, Osman, Cahill, Fellaini, Pienaar, Anichebe, Arteta;
Everton e una din cele mai bune echipa din deplasare,insa City va fi favorizata cred eu de situatia de fata.Everton va veni sa se apere in principal,nu va crea multe probleme apararii lui City,care va putea astfel domina copios.City are mare nevoie de puncte,e echipa mai valoroasa si cred ca le va obtine greu sau usor!

Miza: 7 unitati
Eventual profit: 7 unitati
Tipster link/motto: "You'll never walk alone!"