BETFORCASH - pariuri sportive

DANY: Hrbaty - Ferrer 2 (1.65) / 10 unitati

Gif Banners

IN opinia mea,acesta este cel mai bun meci pt ziua de astazi,raportul sanse/cota fiind destul de bun.Ferrer este favorit in acest meci in proportie de 75%, e greu intr-un meci de 5 seturi sa fie invins tocmai de Hrbaty aflat la 32 ani.In primul meci spaniolul a jucat f bine impotriva lui Gremelmayr,neamtul practicand un tenis mult peste asteptari...6-1 6-7 6-1 6-7 6-4 .Au fost 2 seturi in care spanilolul a castigat lejer si alte doua in care s'a jucat la cutite, Ferrer avand destule sanse de break insa pierzand in tie-break.Repet..meciul dintre cei doi a fost catalogat ca fiind cel mai bun din primul tur.Hrbaty a trecut de americanul Isner..era de asteptat insa performanta nu a fost una stralucitoare,marea majoritate a punctelor au venit pe fondul greselilor din partea lui Isner care inafara faptului ca are probleme atunci cand nu ii intra primul servici..se afla in mare dificultate atunci cand e pus sa loveasca din alergare.cu toate acesta..Hrbaty a pierdut un set iar altul l-a castigat destul de strans.In meciurile precedente..Ferrer a facut o partida destul de buna in fata lui Querry ,pierzand in setul decisiv cu toate ca a la scorul de 5-3 pt castigarea meciului.L-a dominat pe american insa se pare ca turneul de la Auckland nu a fost o motivatie indeajuns de mare pt spaniol.Hrbaty a pierdut fara drept de apel in fata lui Kohlschreiber 6 1 6 2.In conditiile in care ne aflam la un turneu de Grand slam..nu cred ka Hrbaty ii poate lui 3 seturi unui jucator ca Ferrer, e destul de greu deoarece spaniolul sta mult mai bine la capitolele retur si jocul in teren.Hrbaty are stiinta jocului dar ii lipsesc armele necesare in a o transpune pe teren.Cu toate ca spaniolul ramane un jucator de zgura..performantele lui cand vine vb de grand slam..au fost intotdeauna la nivelul asteptarilor.As ramane destul de mirat sa nu castige astazi in fata lui Hrbaty.Aceasta e sg mea predictie pe astazi intrucat tenisul a devenit imprevizibil iar cotele sunt f mici pt acest turneu.

Miza: 10 unitati
Eventual profit: 6.5 unitati