BETFORCASH - pariuri sportive

ROSTICK: Murray - Verdasco over 32,5 gameuri (1.69) / 6 unitati

Gif Banners

Deocamdata am gasit "over" pentru acest meci doar la bwin. Inclin sa cred ca dimineata linia in general va fi pe la 34,5 ori 35,5, va sfatuiesc sa pariati si asa, evident cu beneficiul unei cote mai mari. Eu merg insa pe acest over 32,5 intrucat e singura cota existenta ina cest moment pe piata. Sa trecem la meci. Ii dai lui Murray 1.40 sa faca 3-0 cu modestul Melzer si 1.50 sa faca acelasi lucru cu dezlantuitul Verdasco? Fernando e in forma vietii, este poate cel mai in forma tenismen al momentului. 12 gameuri a pierdut in primele 3 meciuri de la AO, cate 4 in fiecare meci. Absolut incredibil. Ultimul meci cu Stepanek a fost uluitor, 6-4 6-0 6-0 in fata unui jucator de TOP 25. Sigur, Murray e Murray, scotianul e mai bun si probabil va castiga, insa Verdasco este totusi un jucator de TOP 20 aflat in floarea varstei si in cel mai bun moment al carierei. Daca nici acum nu poate sa il provoace pe britanic la o lupta stransa atunci cand? Si numarul 4 mondial e om, poate pierde un set, doar va avea in fata un oponent serios. Nu e vreo regula ca Federer/Djokovic/Nadal/Murray sa zburde numai cu 3-0 pana in semifinale. Unde mai pui ca Andy a aratat totusi ceva sincope in partida cu Melzer, totusi austriacul a fost in stare sa il duca pana la 7-5 intr-un set. Verdasco poate face mai mult, are capacitatea de a ataca victorios, desi Murray e un excelent jucator defensiv. La fel de bine se poate apara si avand in vedere ca britanicul nu e prea bun pe atac Verdasco va rezista aici. Asa ca nu vad cum ar putea sa piarda detasat decat daca ar face multe erori, insa fiind intr-o forma extraterestra acestea nu vor aparea prea des. Impotriva lui Murray merg insa relativ prudent, nu ma arunc cu capul inainte.

Miza: 6 unitati
Eventual profit: 4.14 unitati