BETFORCASH - pariuri sportive

ANDREI YANIS: Grasshopper - Zurich X pauza (2.10) / 6 unitati

Gif Banners

A reinceput si campionatul elvetian,iar dupa 18 etape nu sunt mari surprize.De ceva ani e o lupta continua intre Zurich si Basel.Basel este campioana en-titre,dar acum are de recuperat patru puncte fata de rivali.Zurich e neinvinsa de 10 partide si parea de neoprit inainte de pauza de iarna,doar rivalele Young Boys si Basel reusind sa ia punct.Partida de azi are mare incarcatura,data fiind rivalitatea dintre cele doua grupari din acelasi oras.Grasshopper e a patra echipa ca valoare si forta din liga, dar sunt la 14 puncte distanta de adversara de azi.Gazdele au cele mai multe rezultate de egalitate din liga(7) si cea mai buna aparare.Acasa pierd foarte greu,dar acum vor intalni cea mai buna formatie din deplasare si cu cel mai bun atac(42 de goluri in 18 partide).Ca lot de jucatori,Zurich este superioara,dar intalnirile dintre aceste doua echipe au fost foarte echilibrate aproape intotdeauna.FC Zurich n-a mai castigat pe terenul rivalei de 6 ani, iar in actualul sezon am avut parte de doua confruntari pe muchie,una fiind castigata de Zurich cu 2-1(cu goluri in ultimele minute) iar alta s-a incheiat nedecis,2-2(cu doua goluri din nou in ultimele minute).Bobadilla si Alphonse sunt jucatorii de la care sa ne asteptam sa-i vedem pe tabele marcatorilor,fiind golgheterii celor doua formatii.
Bineinteles ca Zurich e favorita prin prisma formei,dar ma gandesc ca dupa o pauza destul de mare, e greu de anticipat cum se prezinta acum ZFC.Mizez pe o partida echilibrata ce imi pare ca planeaza din nou sub semnul egalului.

Miza: 6 unitati
Eventual profit: 6.6 unitati