BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: G. Garcia Lopez - F. Gil 2:0 (2.11) / 10 unitati

Gif Banners

Il stiu pe acest Gil si nu m-a impresionat niciodata. E un jucator fara calitati evidente, ba chiar trebuie sa il urmaresti atent ca sa iti dai seama ce cauta in TOP 100. Raspunsul, din punctul meu de vedere, este constanta. Nu prea pierde cu adversari inferiori dar nici nu bate jucatori de un nivel mai mare decat el. Isi face viata prin challangeruri in general. Ca sa dovedesc ce am spus mai sus ma uit pe meciurile sale din anul precedent si caut victorii la jucatori de TOP 100. Surpriza, gasesc doar doua. Una dintre ele la un Mahut care in acea perioada era efectiv catastrofal plus ca victoria respectiva a venit pe zgura unde francezul e aproape inexistent si a doua la numarul 81 la acea perioada, Zverev, intr-un challanger (tot pe zgura). La Johannesburg, turneul actual, Gil a avut adversari de mana a doua si a ajuns in sferturi (apropo, nu mai jucase niciun meci in 2009). Acum va avea in fata un oponent de alt calibru. Garcia Lopez l-a invins pe Calleri la AO, a tinut aproape de Safin un set (e si asta ceva) iar la acest turneu a trecut de fiecare data cu 2-0 de Phau si L. Mayer, doi jucatori in forma buna. Ma bazez pe incapacitatea lui Gil de a pune probleme adversarilor superiori valoric (e clar ca Garcia Lopez e mai bun ca el), pe forma solida a ibericului si foarte important, pe suprafata de joc, aceasta il dezavantajeaza clar pe Gil. Anticipez o diferenta de un break in fiecare mansa, Garcia Lopez are experienta si va sti sa nu se complice inutil. Miza maxima.

Miza: 10 unitati
Eventual profit: 11.10 unitati