Pariul asta e bazat exclusiv pe forma. Nu am ce sa va spun despre cele doua jucatoare, le stim cu totii iar ele evident se cunosc la perfectie. Serena e mai valoroasa dar Venus a profitat mai mereu cand forma sau suprafata i-au oferit avantaj. Se pare ca sora mai mare este intr-un moment excelent aici la Dubai, asemanator cu al lui Mauresmo la Paris. Victorii pe linie si ce victorii: 6-1 6-0 cu Pavlyuchenkova, 6-3 6-2 cu Alize Cornet si un exceptional 6-3 6-3 ieri cu valoroasa Dementieva. Serena in schimb a cam schipatat, 6-4 6-4 ieri cu Ivanovic, 6-4 6-2 cu Zheng (deci meciuri relativ disputate) dar mai ales un 4-6 6-2 6-0 cu Errani in turul 2 (mansa inaugurala a fost libera atat pentru Serena cat si pentru Venus). Aceste rezultate ma fac sa merg destul de increzator pe victoria surorii mai mari care e clar mai in forma si mai flamanda de victorii intrucat nu a jucat decat un tur 2 la AO in acest an. Pe cuvant ca as miza 10 unitati dar parca e prea mult pentru un pariu bazat doar pe trei rezultate recente. Oricum, am mare incredere.
Miza: 8 unitati
Eventual profit: 7.36 unitati
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgky8Vn1VQt4sx3rUvBdOBrXHY2_AmYxvMQRSiaPBPILhe5JPY470mCoZmBNPTK1gyM6UU-GwT1jJLRtqEapWALWAxZeYmEqsKaaGNLgc8OQkYYnzi8eXV5sV8WuWz7LKspG4GTQwnu6cU/s1600/bfcmobil.bmp)