BETFORCASH - pariuri sportive

ANDREI YANIS: Bayern - Sporting oaspetii marcheaza (1.55) / 8 unitati

Gif Banners

Bayern este aproape calificata dupa un fabulos 5-0 in tur, succes nemeritat dupa parerea mea prin proportiile sale.Iata insa ca Bayern se poate gandi la urmatorul adversar, desi mai sunt 90 de minute.Sporting va cauta sa spele putin din rusine pe Alliantz Arena.Bavarezii au spulberat si Hannover in campionat cu 5-1 acum 3 zile, dar astazi se pare ca vor odihni cateva piese de baza.Sau cum a zis Klinsmann, e momentul sa vada cum se prezinta si alti jucatori din lot mai rar folositi.Ribery,Tony,Borowski,Altintop si Van Buyten sunt accidentati deci nu vor figura sigur.Sporting e ca si eliminata din competitia europeana dar nu s-a facut de rusine.Chiar si in esecul lamentabil cu Bayern, portughezii au dominat si au avut ocazii mai ales in prima repriza, dar dupa primele doua goluri s-au taiat.Sporting este inca implicata in lupta pentru titlul de campioana si anul acesta, desi este la 4 puncte de liderul Porto.Cu siguranta au venit aici sa inscrie si sa scoata un rezultat bun pentru moral, mai ales ca au jucatori de clasa in ofensiva precum Liedson,Moutinho sau Derlei.Sporting vine in Germania cu ceva absente de marca:Veloso,Rochemback,Romagnoli,Postiga,Grimi.
Echipe probabile:BAYERN: Butt, Oddo, Breno, Lucio, Lahm, van Bommel, Ottl, Schweinsteiger, Sosa, Klose, Podolski.SPORTING: Rui Patricio, Pedro Silva, Daniel Carrico, Anderson Polga, Caneira, Adrien Silva, Izmaylov, Vukcevic, Joao Moutinho, Derlei, Liedson.
Bayern joaca azi pentru public, dar cu multe rezerve si destul de relaxati.Asta cred ca le va afecta jocul, care oricum nu e asa stralucitor.Ca o paranteza, au mari carente in aparare si fara Ribery in forma buna sunt aproape morti, asa ca sunt de parere ca vor da serios de greu in sferturi cand vin adversari cu adevarat tari.Mizez astazi pe un gol al oaspetilor pe Alliantz Arena, lucru de altfel deloc neobisnuit, intr-un meci fara miza mare.

Miza: 8 unitati
Eventual profit: 4.4 unitati