BETFORCASH - pariuri sportive

ANDREI YANIS: Porto - Estrela Amadora 1 pauza 1 final (1.60) / 8 unitati

Gif Banners

Entuziasmati de egalul superb cu Manchester United, Porto primeste vizita modestei Estrela Amadora si trebuie sa uite macar pentru cateva ore de returul sferturilor de finala din CL.Portughezii au jucat foarte curajos acum 3 zile pe Old Trafford si au fost rasplatiti cu un 2-2 care le mareste sansele de calificare.In campionat, Porto trebuie sa reziste in frunte pe durata celor 7 etape ramase.Dragonii au 4 puncte avans in fata rivalelor Sporting si Benfica.Intrucat echipele enuntate anterior au meciuri tot pe teren propriu cu formatii accesibile, un succes este necesar astazi pentru Porto.Lucrurile nu se prezinta promitator pentru Amadora intrucat gazdele de azi sunt neinvinse de 10 partide si au primit doar 5 goluri.In plus, Porto i-a batut pe unde i-a prins in ultimele 3 partide, chiar la scor:2-0 in cupa, 4-2 si 6-0 in campionat pentru campioni.Probabil singurele aspecte pozitive pentru oaspetii de azi sunt oboseala echipei lui Jesualdo Fereira si faptul ca golgheterul Lisandro este suspendat.
In rest, echipa din Amadora are mari probleme financiare dar chiar si asa ocupa un loc linistitor in clasament, 10, si nu prea mai poate retrograda.Etapa trecuta au pierdut la limita acasa cu Benfica, intr-un meci cu 3 penaltyuri(!), scor 1-2.
Chiar daca Porto are alte prioritati in aceste momente, Amadora e genul de echipa care nu a impiedicat echipele mari decat in meciurile fara miza.Acum nu este cazul si cred ca gazdele vor repeta cel putin performanta din cupa de acum o luna cand au rezolvat meciul inca dinainte de pauza.

Miza: 8 unitati
Eventual profit: 4.8 unitati