Am ales azi un meci din campionatul danez la hochei. Surprinzator pentru mine Herning- echipa care a facut legea in ultimii ani in Danemarca, se afla abia pe pozitia 5. A avut un inceput de sezon nu tocmai stralucit, asta si se reflecta in clasament. Gazdele nu reprezinta o nuca tare pe teren propriu, si la intilnirile directe Herning conduce detasat cu 4-11. Deci merg pe mina oaspetilor cu mare incredere fiindca au nevoie de puncte pentru a urca mai sus, pe pozitia care sa-i corespunda valoarea! De mentionat este ca Herning joaca mult mai bine in deplasare decit acasa! Ca de fiecare data 10 unitati...
Miza: 10 unitati
Eventual profit: 15 unitati
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgky8Vn1VQt4sx3rUvBdOBrXHY2_AmYxvMQRSiaPBPILhe5JPY470mCoZmBNPTK1gyM6UU-GwT1jJLRtqEapWALWAxZeYmEqsKaaGNLgc8OQkYYnzi8eXV5sV8WuWz7LKspG4GTQwnu6cU/s1600/bfcmobil.bmp)