BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: FC Sevilla - CSKA Moscova 1 (1.57) / 8 unitati

In tur a fost 1-1 si daca CSKA nu a reusit sa castige atunci sansele ei de calificare sunt aproape nule. Spaniolii au scos un rezultat bun in ciuda terenului artificial si a vremii potrivnice. Acum se pot califica si la 0-0 sau 1-1 (caz in care vor fi prelungiri) dar dupa parerea mea e simplu de presupus ca Sevilla nu va juca la egal. La acest nivel nu se face niciodata asa ceva iar spaniolii sunt o echipa ofensiva care stie ca poate transa calificarea fara mari emotii. Desi nu merge grozav in campionat Sevilla macar merge, pentru ca rusii sunt in pauza dintre sezoane si nu au meciuti in picioare. Si oricum, un meci de CL e cu totul altceva pentru iberici decat o partida de campionat. Eu spun ca terenul propriu si mai ales experienta superioara or sa faca diferenta in aceasta seara. Sevilla are si un mare avantaj prin prisma faptului ca revin o gramada de jucatori accidentati (accidentarile au fost poate motivul principal al perioadei sa-i zicem mediocre, pentru ca nu a fost slaba, din campionat). Doar Konko lipseste, ceea ce inseamna ca gazdele au practic un lot complet, cu toate starurile la dispozitie. De partea cealalta doar Nababkin e indisponibil. Sevilla o sa faca un joc ofensiv, fluent si sunt sigur ca experienta europeana precum si clasa superioara ii vor asigura o victorie si o calificare foarte dorita si importanta. Cam atat am de spus, sa avem bafta!

Miza: 8 unitati
Eventual profit: 4.56 unitati