BETFORCASH - pariuri sportive

ROSTICK: Alba Berlin - Hapoel Jerusalim sub 151 pct (1.91) / 7 unitati

Eurocupa masculina de baschet, faza sferturilor de finala. Este meciul retur (se joaca tur - retur) iar in prima mansa israelienii au castigat la 6 puncte, 67-61. Acestia reprezinta o echipa ofensiva insa chiar si pe propriul teren s-au lovit de apararea exceptionala a berlinezilor, nereusind sa inscrie nici macar 70 de puncte. Meciul tur era mult mai predispus pentur un over fiindca israelienii puteau impune ritmul insa ei s-au multumit sa ii lase pe nemti sa controleze tempo-ul. In mod cert asta se va intampla si azi. Alba este echipa mai valoroasa, joaca pe teren propriu, pleaca cu dezavantaj si in aceste conditii va fi echipa care va impune ritmul. Iar acesta este unul foarte lent, Alba este una dintre cele mai defensive echipe europene, in meciurile ei din Euroliga se inscriu in medie doar 138 de puncte. Israelienii se vor angrena si ei in acest stil de joc, le-a mers in tur si in plus acum cu cat se inscriu mai putine puncte cu atat cresc sansele oaspetilor de a progresa in faza urmatoare a competitiei. Antrenorul gazdelor si-a anuntat deja intentiile, a insistat ca handicapul nu trebuie acoperit imediat, din prima repriza sau din primul sfert, e nevoie de o aparare buna, atentie, rabdare si de abia la final va conta scorul. O sa fie un meci de mare lupta, Alba are jucatori extrem de puternici fizic si lupta de sub panou va fi extrem de darza. Posesiile vor fi duse la limita si in final ma astept ca totalul sa nu treaca nici macar de 140 de puncte, d`apoi de 151. Partida o sa fie cu siguranta mai degraba urata, lupta va fi mai mult fizica decat tehnica. Sa fie cu noroc!

Miza: 7 unitati
Eventual profit: 6.37 unitati