BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: Brazilia - Coreea de nord over 2,5 (1.50) / 8 unitati

Sincer nu ma astept la vreun 6-0 din partea Braziliei, insa 3-4 goluri tot se vor da, mai ales ca eu nu exclud sa inscrie si coreenii. Imi place acest 1.50 pentru over 2,5 si voi profita de el. Brazilienii vor castiga acest meci, mai mult ca sigur, problema este cat vor inscrie. Parerea mea este ca o vor face de 3, poate 4 ori. Sudamericanii au un excelent joc de atac, asa cum au avut intotdeauna, si coreenii sunt una din cele mai slabe echipe de la mondial. Desi in preliminarii au aratat o defensiva bine pusa la punct, cum au dat de niste adversari mai tari in amicale coreenii au aratat mari lacune pe faza de aparare. Se vede ca jucatorii nu au valoare si rezolva fazele haotic, ceea ce va reprezenta o mare problema in fata unei echipe care are un forcing ofensiv extraordinar. Brazilia are nevoie de un succes concludent si de o prestatie solida pentru a capata incredere, sunt convins ca va ataca din minutul 1 pana in minutul 90 si, avand in vedere diferenta totusi foarte mare de valoare, va da cateva boabe pe parcurs. De partea cealalta coreenii se vor limita la contraatacuri, destul de rare probabil, insa nu e exclus sa isi creeze cateva sanse de gol. Au atacanti buni, rapizi si tehnici care cu putin noroc pot concretiza o contra. Chiar daca nu vor reusi, macar un 3-0 din partea brazilienilor este foarte probabil. Totusi vorbim de jucatori care sunt obisnuiti sa joace in alt ritm, in alt fotbal. Niciun jucator din lotul nord corean nu a mai intalnit adversari atat de tari niciodata in cariera. Nu-i subestimez pe asiatici dar realist vorbind, e greu de crezut ca vor rezista diseara. Merg pe atacul 'selecao', pe nivelul fotbalistic al celor doua natiuni si impotriva apararii firave a vizitatorilor. Sa avem bafta.

Miza: 8 unitati
Eventual profit: 4 unitati