BETFORCASH - pariuri sportive

AND®€¥™ : MIA Heat @ NO Hornets # Under 191.5 (1.91) / 7 unitati

bet-at-home.com

Usor dar sigur se apropie si startul sezonul din NBA. Dar asa cum obisnuiesc americanii, timp de 3 saptamani inaintea debutului oricarui sezon, sustin meciuri de verificare in compania echipelor din campionat dar si a altor echipe tari din lume, nu numai in America ci si pe celelalte continente asa cum a fost cazul meciului de deschidere al sezonului MIN vs LAL jucat in Londra, sau a celui de astazi dintre HOU si NJ jucat in Beijing. Dupa cum va spuneam, aceste meciuri sunt de verificare si astfel apar situatii in care jucatorii importanti sunt odihniti sau tinuti pe tusa pt orice mica accidentare daca respectivii sunt vedete. Asa este acum cazul lui Wade (accidentat usor in meciul cu DET) si al lui LeBron, care acuza ceva crampe. Daca la Wade sa zicem ca nu ar fi putut fi fortat si daca se vroia prezenta lui in teren neaparat, la James e clar ca daca se vroia se putea face ceva ca el sa joace. Dar cum aceste 2 mari vedete nu vor juca, e timpul sa speculam un pic situatia. Uitandu-ma peste meciurile anterioare ale celor de la MIA am observat (nici macar nu era nevoie sa ma mai uit) ca cele mai multe puncte le marcheaza LeBron. In primul meci cu DET a jucat 27 min marcand 18 puncte printr-o defensiva bulversata a celor de la Pistons, in al doilea meci cu OKC a fost folosit 30 min, marcand 22 de puncte, in meciul 3 cu SAS a jucat doar in primul sfert marcand 12 puncte, sfert in care MIA a marcat 26 de puncte, in restul meciului marcand doar 47, iar in meciul de ieri cu CSKA a jucat 26 minute si a marcat 22 de puncte. Dupa cum lesne se poate observa, echipa e la jumatate din valoare fara el in teren si asa va fi si astazi avand in vedere ca vor avea in fata o echipa defensiva cum este NOH, iar asta nu e deloc pe placul celor de la MIA care au pierdut dealtfel singurul meci din pregatiri exact cu o asemenea echipa (SAS), la scor, cu foarte putine puncte marcate, meci in care LeBron nu a jucat decat un sfert asa cum am spus anterior. De partea cealalta avem albinutele de la NOH, care se afla abia la al treilea meci din acest presezon, precedentele meciuri fiind pierdute la echipe ultra-ofensive ca MEM si ORL. Meciul cu ORL a fost pierdut la o diferenta umilitoare de 54 de puncte, practic ORL marcand cand au vrut si cand nu au vrut. E adevarat ca procente ca cele reusite pe spinarea albinutelor nu mai prind cei din ORL prea curand, dar NOH a gresit acolo intrand in jocul rapid al magicienilor si pierzand terenul fulgerator si iremediabil. Sper ca acel meci sa le fi fost invatatura de minte si sa incerce sa joace asa cum stiu ei pentru ca cei de la MIA in formula din acest meci vor avea jucatori tineri, agili si pe alocuri letali. Asadar, vad pe MIA marcand undeva in jurul a 85-90 de puncte, iar pe cei de la NOH tot pe acolo. Singurul lucru de care ma tem aici este over time-ul. In concluzie, MIA fiind B2B (au mai fost o data in acest presezon cu SAS 73-90) si NOH incercand sa spele rusinea cu ORL, meciul va fi unul cu tempo scazut, aparari tari si reusite mai putine, care vor face ca totalul foarte bun de la Bwin sa nu fie depasit.

Miza: 7 unitati
Eventual profit: 6.37 unitati