BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: Gilles Simon - Stanislas Wawrinka over 23,5 games (1.86) / 6 unitati

Inainte de toate vreau sa specific faptul ca la bet 365 gasiti o linie de 22,5, absolut excelenta. Cota e 1.80 si merita jucat. Acesta va fi ultimul meci al zilei la Shanghai si posibil cel mai spectaculos. Vorbim de o confruntare superechilibrata, este foarte greu sa alegi un castigator si eu cred ca totul se va decide pe muchie de cutit. Simon isi revine incet-incet la forma care l-a consacrat, a inceput sa lege victoriile la jucatori importanti, a castigat turneul de la Metz si arata destul de bine. Elvetianul Wawrinka, pe care eu il vad cu un 1% in plus ca sanse la victorie astazi, vine dupa un US Open excelent cand a prins sferturile. A aratat slabiciune apoi in cupa Davis pierzand la Kukushkin si a luat o scurta pauza care mai mult ca sigur ii va fi benefica. Dupa cum am spus, meci super-echilibrat, doi jucatori in forma, sunt sanse mari sa vedem trei seturi. Un alt fapt care ma face sa joc acest over este stilul celor doi jucatori. Doi tenismani defensivi de mare clasa, printre cei mai buni din lume la acest capitol. Gresesc rar, il forteaza pe adversar sa o faca. Putem fi siguri ca vom vedea o gramada de raliuri prelungite care vor fi intrerupte doar de erori milimetrice sau poate de backhandul ofensiv deosebit al lui Wawrinka. Parerea mea este ca o sa fie un meci de anduranta, un meci cu mari sanse de tiebreak si de trei seturi. 23 de gameuri nu inseamna foarte pult, si la un 7-6 6-4 ne luam banii inapoi. Valorile echilibrate, forma buna a celor doi si stilul lor ofera toate argumentele pentru un over. Sa avem bafta!

Miza: 6 unitati
Eventual profit: 5.16 unitati