Finala turneulei challenger de la Scheveningen,Olanda,zgura.Un meci intre turcul Ilhan care a prestat un joc inconstant toata saptamana,castigand ultimile 3 meciuri dupa seturi pierdute cu 6-1 si 6-2,si dupa un mare noroc in meciul cu belgianul Goffin,in care belgianul a avut set in fata si multe sanse de a transa meciul in favoarea sa.Adversarul sau,belgianul Steve Darcis,este un jucator bun chiar la nivel ATP,cu 2 titluri castigate,unul pe zgura si unul pe hard,cu multe alte meciuri castigate la nivelul challenger(recordul sau este de 71-44 meciuri castigate/pierdute),ceea ce ne poate determina sa-l consideram ca un jucator experimentat.Ca si turcul,belgianul a avut la randul sau un turneu in care a prestat in unele meciuri un joc inconstant,insa jucatorul mai bun,cel putin pe foaie,este belgianul.Inclin sa cred ca daca Darcis va juca constant de la inceput nu va avea nici o problema in fata turcului,care are reale probleme in a mentine un nivel bun tot meciul,putand chiar castiga cu 2-0 la seturi,aspect care ma determina sa iau in considerare si acest deznodamant.In concluzie,consider ca Darcis nu va avea nici o problema in fata unui jucator inconstant,doar pe fondul unui joc mai slab practicat de el,turcul va putea obtine ceva.Sa avem bafta!
Miza: 7 unitati
Eventual profit: 4.27 unitati
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgky8Vn1VQt4sx3rUvBdOBrXHY2_AmYxvMQRSiaPBPILhe5JPY470mCoZmBNPTK1gyM6UU-GwT1jJLRtqEapWALWAxZeYmEqsKaaGNLgc8OQkYYnzi8eXV5sV8WuWz7LKspG4GTQwnu6cU/s1600/bfcmobil.bmp)