BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: Columbia - Peru 1 (1.77) / 4 unitati

Primul sfert de finala in Copa America. Voi merge aici cu o miza mica spre medie pe columbieni, care au o echipa foarte puternica si omogena. Cu siguranta ei sunt favoritii acestei partide si mi-e greu sa cred ca nu se vor califica, marele pericol fiind un egal in timpul regulamentar. Nu cred totusi ca Peru are forta sa reziste. Aceasta echipa a aratat cel mai modest fotbal dintre toate cele calificate in aceeasi faza a competitiei si nici nu au mari perspective pentru a-si imbunatati prestatia, pentru ca nu prea au cu ce sau cu cine. Sunt o formatie relativ modesta, una din echipele slabe ale Americii de Sud. In mod cert Peru intra in aceasta partida incercand sa tina de un egal si incercand sa dea lovitura pe contraatac. Au insa sanse minime sa dea gol, intrucat Columbia este extrem de bine organizata si sta excelent in teren, tinandu-si pana acum poarta intacta in aceasta competitie. Astfel e de asteptat un joc in care favoritii vor domina teritorial si vor incerca pe durata celor 90 de minute sa construiasca, sa isi creeze faze de poarta si sa dea gol. Nu au fost tocmai letali in fata portii pana acum, insa nici sterili. Fie si prin individualitati precum Falcao pot da in orice moment un gol. Nu-i vad pe Peruani rezistand presiunii columbiene si cred ca pana la urma galben-albastrii se vor impune cu 1-0 sau 2-0. Si underul ar putea fi o varianta, insa trebuie sa recunoastem ca oricand se poate intampla ca Peru sa dea un gol norocos, chiar daca teoretic nu prea sunt sanse. Un astfel de gol ar strica in mare masura underul, intrucat ii vad pe columbieni capabili sa dea 2 goluri. Legat de absentele de lot, ambele echipe au in mare parte efectivul complet, Columbia urmand sa se prezinte cu exact aceeasi echipa din ultimul meci, deci un plus de omogenitate. Sa avem bafta!

Miza: 4 unitati
Eventual profit: 3.08 unitati