BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: Paraguay - Venezuela 1 (2.07) / 7 unitati

Copa America a fost orice numai profitabila nu, ma refer la mine. E adevarat ca parca prea am mers numai pe favoriti, insa nu am exagerat, am mers pe ei doar cand am considerat ca se impune. O sa fac acelasi lucru si azi, cand pun 7 unitati la un meci de 9-10 in mod normal (fiindca e si value bet in opinia mea). In primul rand cota este foarte buna. E adevarat, e normala avand in vedere rezultatele care au fost, dar totusi parca prea mare. Cred ca astazi, intr-o semifinala, experienta si valoarea vor iesi la suprafata. Venezuela a facut un turneu enorm peste asteptari, probabil ca ei nu visau nici macar sa ia mai mult de 1-2 puncte in grupa. Chiar daca raman la parerea ca Venezuela este cea mai slaba echipa din America de Sud, la concurenta cu Bolivia, trebuie sa recunosc faptul ca aceasta echipa a progresat si a aratat o daruire exemplara, plus o organizare defensiva excelenta la acest turneu. Chiar si in conditiile acestea insa, Venezuela a fost ocrotita de sansa meci de meci, prea mult si prea evident. Brazilia i-a calarit si a ratat, Ecuadorul merita un egal, Paraguayul a avut 3-1 in minutul 90, Chile a dat vreo 3 bare ... oare cat o sa-i mai tina? Este destul de elocvent pentru mine ceea ce s-a intamplat acum cateva zile, cand Paraguay, care a facut cel mai prost meci al ei de la acest turneu, a avut 3-1 cu Venezuela in minutul 90, fiind egalata printr-un noroc fantastic coroborat cu o relaxare a lor, relaxare care cu siguranta nu ar mai aparea azi. Era un meci la care cota era 1.55, iar azi e peste 2, in conditiile in care favoritii mei si-au demonstrat superioritatea (chiar daca Venezuela a jucat mai estetic). Ambele echipe au mici probleme de lot, Paraguay nu va putea conta pe Alcaraz (iar Santa Cruz si Torres sunt usor incerti), in timp ce la Venezuela capitanul Rincon e suspendat. Chiar daca Paraguay nu a impresionat pana acum, are totusi o echipa foarte valoroasa, experimentata, bine asezata in teren si omogena (spre deosebire de cilieni, care au platit fiindca au fost prea visatori), echipa care merita finala. Venezuela se bazeaza pe defensiva, contraatac si noroc. Ros-alb-albastrii au demonstrat deja ca ii pot bate pe adversarii de azi si intr-un meci cu o asemenea miza ma astept ca experienta sa joace un rol important. Va fi un meci relativ echilibrat, cu Paraguay dominand teriorial si urmand sa-si creeze cateva ocazii pe durata celor 90 de minute. Am incredere ca vor marca exact atat cat vor avea nevoie pentru a invinge, vreau sa cred ca nu vor rata 2 penaltyuri, nu vor da 3 bare si nu vor fi egalati din nou cu 2 goluri in ultima secunda. Aceste lucruri nu pot fi prevazute. Sa avem bafta!

Miza: 7 unitati
Eventual profit: 7.49 unitati