BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: Uruguay - Paraguay Uruguay castiga cupa (1.50) / 10 unitati

Marea finala a Copei America. Pana la urma, intr-o competitie plina de surprize, Uruguayul, a treia favorita, a fost cu siguranta cea mai constanta echipa si a practicat discutabil cel mai bun joc. In mod cert aceasta formatie merita trofeul, insa conteaza mai putin asta. Cred totusi ca Uruguay are argumentele pentru a se impune in aceasta seara. Cum spuneam, au avut un parcurs constant bun si nu au aratat slabiciuni in niciun meci. Este foarte important dupa parerea mea faptul ca nu au facut doua meciuri bune si unul prost, ci au avut aceleasi evolutii mereu. Vedetele s-au prezentat foarte bine, tactic echipa a functionat foarte bine, asta si datorita unui antrenor capabil in persoana lui Oscar Tabarez. Pentru astazi "celestii" stau foarte bine si din punct de vedere al lotului, cu jucatori indisponibili pana acum urmand sa revina, ba chiar exista o sansa minima sa apara si Cavani pe teren, napoletanul nejucand pana acum la acest turneu. In ceea ce-i priveste pe Paraguayeni, ma asteptam ca ei sa faca un turneu bun, sunt una dintre fortele Americii de Sud, insa, culmea, consider ca m-am inselat partial. In ciuda unei generatii de exceptie, ros-alb-albastrii au dezamagit din punct de vedere al jocului, NU AU CASTIGAT NICIUN MECI si per-total se poate spune ca au ajuns norocos si nemeritat pana aici. Raman o formatie bine organizata, periculoasa, insa au mari dificultati in a penetra defensivele adverse. Si din punct de vedere al absentelor stau mai rau decat adversarii. Antrenorul principal si secundul vor sta in tribuna, Santana e suspendat iar Roque Santa Cruz incert. La ce am vazut pana acum, probabil ca azi Paraguay va incerca sa tina de un 0-0 si sa inscrie un gol pe contre. Cu siguranta Uruguay va fi echipa mai incisiva si va domina mai mult jocul. Pe cat de letal e atacul celestilor, pe atat de buna e apararea, si nu-i vad pe paraguayeni sa dea gol. La cealalta poarta insa, desi nu va fi usor, uruguayenii au calitatea si forma necesare pentru a-si crea cateva ocazii clare si pentru a inscrie cel putin o data. Nu stiu nici fizic cat de bine stau ros-alb-albastrii, dupa mai multe partide epuizante si doua meciuri consecutive de 120 de minute + penaltyuri. Una peste alta Uruguayul este clar mai de incredere in acest moment, este si echipa mai buna, si are si circumstantele de partea ei (accidentari, oboseala). Nu pot sa nu merg pe echipa care a demonstrat clar ca e mai capabila la acest turneu. Cred ca vor bate in 90 de minute celestii, dar daca paraguay se apara la nivel maxim miza meciului si-ar putea spune cuvantul si am putea avea prelungiri. Acolo tot favoritii mei sunt in pole-position, si datorita aspectului fizic. Eu unul investesc miza maxima. Sa avem bafta!

Miza: 10 unitati
Eventual profit: 5 unitati