BETFORCASH - pariuri sportive

TIBI: Rein Taaramae vs. Jerome Coppel 1 (1.57) / 6 unitati

Vezi si predictia anterioara. Rutierul estonian Rein Taaramae de la Cofidis este un rutier promitator de 24 de ani. Fiind ciclist de clasament general, Taaramae este destul de bun la contratimp. A fost in 2007 vicecampion european de tineret si este campion national al Estoniei la contratimp. In acest tur al Frantei, estonianul a confirmat asteptarile si se claseaza pe locul 12 la general pana acum. Este clasat de asemenea pe locul 2 in ierarhia tinerilor, la 1 minut si 33 de secunde de francezul Pierre Rolland. Cu siguranta va fi foarte motivat astazi si va dori sa recupereze aceasta distanta, dat fiind faptul ca este mult mai bun la contratimp decat Rolland. De asemenea, are si o sansa mica la top 10 iar acest lucru il va motiva si mai mult. De cealalta parte, Coppel este si el un ciclist promitator, bunicel la contratimp, cam la acelasi nivel cu Taaramae, poate putin sub. Este si el vicecampion de tineret la contratimp in 2006 si medaliat cu bronz la mondialele de tineret. Totusi, Coppel nu are motivatia lui Taaramae, el clasandu-se pe locul 14 la general, neavand mari sanse sa urce, dar nici sa coboare. De mentionat este si faptul ca in etapa identica din Criterium Dauphine, Taaramae s-a clasat al 9-lea, cu 12 secunde in fata lui Coppel, care a terminat pe 13. Asadar, merg cu miza medie pe Taaramae.

Miza: 6 unitati
Eventual profit: 3.42 unitati