BETFORCASH - pariuri sportive

ROSTICK: Carlos Berlocq - Paolo Lorenzi 2:0 (2.13) / 4 unitati

Voi incerca o miza mai redusa pe 2-0 aici, fiindca oferta pentru solist mi se pare putin prea mica. Intalnirea are loc in cadrul challangerului de la Todi (zgura), este una dintre cele doua semifinale. Il vad pe Berlocq sa domine partida, sa domine raliurile, si daca va fi asa atunci va obtine o victorie in 2 seturi. Argentinianul a fost impresionant pana acum, maturand pe jos cu toti adversarii intalniti, chiar daca a pierdut un set in tiebreak la Olaso in turul 2. In sferturi i-a lasat doar 3 gameuri lui Martin Fischer si Carlos isi continua forma excelenta din acest an. Avem un jucator aflat pe val, care alearga pentru fiecare minge si care face un joc de regularitate, fara erori. Un astfel de tenismen ar trebui sa treaca de Lorenzi fara mari probleme. Italianul a avut probleme cam in toate meciurile jucate, asta in conditiile in care nu a intalnit nici macar un adversar mai de doamne-ajuta. Se afla si el intr-o forma acceptabila insa Berlocq a dovedit o constanta mult mai mare pe o perioada lunga de timp. Ma bazez pe faptul ca Lorenzi este un tip predispus la erori, astfel ca (nefiind chiar la nivelul sau maxim) ar putea sa fie cu usurinta frustrat de jocul fara greseli nefortate pe care il face adversarul sau de azi. Nu ma astept sa fie inca un scor de genul 6-2 6-1 pentru Carlos, insa este mai sigur pe el in raliuri, in mod normal va fi la conducerea jocului si in aceste conditii nu ar trebui sa lase vreun set sa-i scape. Scorul la directe este 2-1 pentru Lorenzi, el castigand si ultimele 2 intalniri, insa anul acesta Berlocq a crescut mult. Motivat si aflat in mare forma, ma astept sa invinga in 2 manse inainte de tiebreak. Cam atat, miza mica-medie, n-o mai lungesc. Sa fie cu noroc!

Miza: 4 unitati
Eventual profit: 4.52 unitati