BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: Udinese - AS Roma 1 (2.29) / 8 unitati

Italia, Serie A, etapa a douasprezecea, ce meci ne asteapta. Probabil cea mai interesanta partida a serii este aceasta, si cred ca Udinese are sanse bune sa obtina victoria la o cota remarcabila. Gazdele au un sezon extraordinar si sunt sub Roma doar cu "numele". Udinese joaca mai bine si mult mai important este mult mai constanta in evolutii, ceea ce la Roma nu prea vezi si este un mare minus pentru oaspeti. Aceasta consistenta in joc va fi in opinia mea factorul de dezechilibru, fiindca romanii vor intalni un adversar care nu le va mai permite sa functioneze pe sistemul 30 de minute jalnice si 10 minute bune. Udinese cum am spus este o formatie cat se poate de bine inchegata, omogena, completa si echilibrata. Punctez din nou, exact in contrast cu Roma. Apoi, un alt argument decisiv in opinia mea va fi terenul propriu. Friulitanii nu au pierdut nici macar un punct in acest sezon acasa in timp ce vizitatorii sunt o formatie traditional modesta pe teren strain. Sunt informatii importante si eu unul nu prea vad nimic din datele de dinainte de meci sa ofere un avantaj pentru Roma. Mai mult, gialorossi sufera in defensiva si vor fi expusi liniei de atac excelente pe care o are Udinese, cu Di Natale sustinut de Floro Flores, Torje, Isla, Basta, Armero si nu numai. La cealalta poarta gazdele se lauda cu cea mai buna defensiva din campionat si pentru romani nu va fi usor sa isi creeze ocazii, mai ales cu jocul lor sters din deplasare. Si la situatia loturilor gazdele stau mai bine, Guidolin nu are absente notabile in timp ce Roma va juca fara Totti si Pizzaro, plus Boriello care nu poate duce mai mult de o repriza (nici atat). Forta ofensiva a oaspetilor scade asadar si mai mult. Este un meci in care practic totul canta in favoarea lui Udinese, si vorbim aici de o cota peste 2.20. Friulitanii au toate circumstantele pentru a obtine un succes mare, ii pot bate pe adversari prin organizare, omogenitate si prin dinamismul ofensiv care sa faca diferenta. Nu in ultimul rand adaug din nou terenul propriu, un factor cheie. Vad un 1-0 pentru alb-negrii sau ceva apropiat. Sincer sa fiu nu cred ca ar fi prea multe de spus, cred ca am explicat destul de clar argumentele mele. Roma e haotica, nu are constanta si asta o va costa intr-o deplasare atat de grea cu un oponent atat de bine inchegat. Merg cu 8 unitati si datorita cotei excelente, un value-bet. Una peste alta sa avem bafta!

Miza: 8 unitati
Eventual profit: 10.32 unitati