BETFORCASH - pariuri sportive

OCEAN: Malaga - Real Madrid over 2,5 (1.52) / 7 unitati

Cupa Spaniei, meci retur. Real Madrid era sa o comita in primul meci cand a fost condusa cu 2-0 la pauza, insa "albii" au revenit meritat si au batut cu 3-2, putand sa castige mult mai clar. Acum insa Malaga pastreaza sanse reale de calificare si acest lucru este un atu important pentru un over astazi. Gazdele vor trebui sa se deschida pentru a inscrie, este clar acest lucru, in special pentru ca Malaga este o echipa ofensiva. Ei bine, Real Madrid este probabil cea mai buna echipa de contraatac din lume si va specula orice spatiu oferit de gazde. Dintr-o astfel de inclestare e foarte greu sa nu iasa un meci cu multe goluri. Pe langa scenariul dupa care se va juca, cu atacuri pe contre de ambele parti, trebuie spus ca atat Malaga cat si Realul au un stil concentrat pe partea ofensiva, cu foarte multa calitate in jumatatea adversa de teren. Ambele echipe vor trimite pe gazon cam tot ce au mai bun la dispozitie, la Malaga sunt indisponibili Joaquin si Batista in timp ce Mourinho are ceva mai multe probleme, in special in aparare. Nu vor juca Arbeola, Carvalho si Coentrao, alaturi de Di Maria, astfel tehnicianul portughez fiind obligat sa faca o improvizatie in banda dreapta a defensivei, probabil cu Lass Diara. Asa cum ziceam Malaga o sa iasa la joc, in special in repriza a doua (in functie de scor) iar Realul va avea cu siguranta mai multe spatii de contraatac decat in orice alt meci cu exceptia granzilor Barca sau Valencia. Cu siguranta vizitatorii vor marca, eu spun ca si Malaga are sansa ei luand in calcul ce jucatori are in atac (Cazorla, Van Nistelrooy, Rondon, Fernandez sau Isco). Eu unul vad un scor de genul 1-3 pentru "galactici". Ce sa mai zic, aproape sigur o sa vedem un meci foarte spectaculos, cu spatii si cu foarte multe ocazii de gol. Sper sa nu fie un numar prea mare de ratari si atunci nu vor fi probleme. Una peste alta sa avem bafta.

Miza: 7 unitati
Eventual profit: 3.64 unitati